İş İmkanı

Sofya Teknik Üniversitesi'nde eğitim aldığınız sürece 4 saatlik çalışma izniniz mevcuttur. Uni-Bulgaria YED ile üniversitemiz arasında yapılan anlaşma ile şirket siz öğrencilerimize yeterli şartları sağlamanız halinde iş garantisi vermektedir.

 

Ayrıntılı bilgi için www.uni-bulgaria.com sitesini ziyaret edebilir, gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Uni-Bulgaria Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Sofya Teknik Üniversitesi Türkiye Resmi Temsilcisidir!

 

Neden Sofya Teknik Üniversitesi?

Bulgaristan’ın köklü ve saygın üniversitelerinin diplomaları Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) tarafında denk olarak kabul edilmektedir.

Bulgaristan üniversitelerindeki tüm eğitim görevlileri uluslararası eğitim kurumlarının üyeleridirler.

Üniversiteler kalite güvence ve denetleme prosedürü uygular. Son icat edilen bilimsel buluşların, gelişmiş bilginin ve teknolojilerden faydalanarak becerinizi ve yetenekliklerinizi geliştirelebilirsiniz.

Üniversitelerde görev yapan eğitmen-bilim adamları aynı zamanda kendi branşların’da uluslararası planda önde gelen bilim adamlarıdırlar.

AB standartlarının ve kültürlerinin karşılıklı öğrenilmesinden dolayı Bulgaristan üniversitelerinden alınan diplomaların dünya çapında tanınmasına bağlı olarak bu okullardan mezun olan yabancı öğrencilerin başarılı ve saygın bir kariyere sahip olma imkanı vardır.

Bulgaristan üniversiteleri, üniversiteler arası öğrenci transferine olanak sağlayan Avrupa Kredi Transfer Sistemleri’ne (ECTS) dahildir.